A közös bűnmegelőző munka kiterjesztéseként most a Bakonyerdő Zrt. és az Uzsai Erdészeti Igazgatóság is csatlakozott az együttműködéshez, az erről szóló megállapodást ma írták alá a rendőr-főkapitányság és az erdőgazdaságok képviselői. A tervezett közös járőrszolgálatok, ellenőrzések és a kölcsönös segítségnyújtás célja, hogy hatékonyabban ellenőrizzék a vadászati tevékenységet, valamint visszaszorítsák a természetkárosítást, falopásokat, orvvadászatot és az engedély nélküli technikai sportokat (quadozást, motorozást, terepautózást) a környező erdőkben.
A közbiztonság javításában és a természetes élőhelyek megóvásában kiemelkedő jelentőségű együttműködés alapját az erdő- és vadvédelemről, illetve vadgazdálkodásról és vadászatról szóló hatályos jogszabályok betartatásáért végzett közös munka jelenti. A kölcsönös segítségnyújtás a Bakonyvidék területén előforduló szabálysértések és bűncselekmények számának csökkentését, megelőzését, illetve az elkövetők mielőbbi törvény elé állítását mozdítja elő, ezzel is csökkentve az illegális szemétlerakás, a falopások, az orvvadászat és egyéb környezetkárosítás okozta természeti kárt.
Töreki Sándor, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője elmondta: „A megállapodás értelmében az erdőkben zajló közös járőrszolgálatokon felül, a rendőrség munkatársai az ellenőrzések során az erdőgazdaságok szakembereinek bevonásával vizsgálják majd a gépjárművekben talált fegyverek tartásának jogszerűségét, az elejtett vad eredetét, de a bűnüldözők a szakértői vizsgálatok lefolytatásában, valamint a lefoglalt anyagok tárolásában is számíthatnak az erdőgazdaság munkatársaira.”
Az együttműködés kiterjed a vadat érintő autóbalesetek kivizsgálására, a jogsértő magatartás kiszűrésére, valamint a vadászati szabályok betartatására is. Hasonlóan fontos, hogy amennyiben a megyei rendőr-főkapitányság munkatársai járőrözés közben megsebzett, elejtett vagy elhullott vadat találnak, értesítik a területileg illetékes erdőgazdaság szakembereit, ezzel segítve a vadállományt fenyegető esetleges járványok megelőzését. A folyamatos kommunikáció érdekében az erdőgazdaságok az erdészeti értekezleteken is számítanak a rendőrség munkatársainak részvételére, amelyek keretében a gyakorlati kérdéseket és teendőket személyesen is megvitathatják a résztvevők.
Tengerdi Győző, a VERGA Zrt. vezérigazgatója elmondta: „Bízunk benne, hogy a közös munka eredményeként sikerül megőrizni az elkövetkezendő generációk számára is a Bakonyvidék erdőségeinek háborítatlan tisztaságát és nyugalmát, ami a területet hazánk egyik legkedveltebb turistacélpontjává teszi. Az állami vagyon felelős kezelőjeként bízunk benne, hogy a ránk bízott állami vagyont ezáltal még jobban meg tudjuk védeni és őrizni.”
Forrás: ForestPress