pilis bioszferaEgyüttműködési megállapodást írt alá a Pilisi Parkerdő Zrt., a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság (DINPI), valamint Pilismarót önkormányzata a Pilisi Bioszféra Rezervátum fejlesztéséért, az azzal összefüggő feladatok összehangolásáért - olvasható a három szervezet közös közleményében, amit szerdán juttattak el az MTI-nek.


A november végén kötött megállapodás célja a környezeti nevelés, az ökoturisztikai szolgáltatások bővítése, valamint a természeti értékek megőrzése.
A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság és a Pilisi Parkerdő Zrt. mindent megtesznek azért, hogy minél több hasonló megállapodást kössenek a Pilisi Bioszféra Rezervátum területén található 16 település önkormányzatával a további fejlesztések érdekében - írják.

A közlemény szerint a bioszféra-rezervátumok természeti és kulturális értékeket őrző területek, amelyeket a biológiai sokféleség megőrzése, a fajok, ökoszisztémák és tájak védelme, a fenntartható gazdasági és társadalmi fejlődés elősegítése, valamint az oktatási, kutatási tevékenységek támogatása érdekében hoztak létre. A 27 ezer hektáros Pilisi Bioszféra Rezervátum, amely 1981-ben jött létre, magába foglalja az egész Pilis, valamint a Visegrádi-hegység területét.
Közölték, a parkerdő és a DINPI eddig is több százmillió forintot fordított a rezervátum területén olyan természetvédelmi munkákra, mint például a vizes élőhelyek létrehozása, inváziós fafajok visszaszorítása, erdők és gyepek természetességének növelése, barlangok védelme vagy erdei iskolák fejlesztése.

Forrás: MTI