új igazgató a kisfalföldi erdőgazdaságnálA Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács Orbán Tibort nevezte ki az Kisalföld Erdőgazdaság Zrt. új vezérigazgatójának. A vezérigazgatói pozícióra 12 pályázó adott be pályázati anyagot.
A Kisalföld Erdőgazdasági Zrt. közel 35 ezer hektár erdőt kezel az ország észak-nyugati területén. Gazdálkodik a Duna szigetközi szakaszán, a Kisalföld folyókkal átszőtt vidékén, a nemzeti parknak is nevet adó hansági erdőkben, valamint a világörökség részét képező pannonhalmi tájon.

Ezt a felbecsülhetetlen természeti értéket csak szakszerű, a tartamosság, a fenntartható fejlődés szempontjait figyelembe vevő gazdálkodással lehet megőrizni. A Társaság feladata, hogy az erdőkkel szemben támasztott természetvédelmi, környezetvédelmi és közjóléti igények figyelembe vételével hosszútávra garantálja a térség erdőgazdálkodását.

Orbán Tibor a Szent István Egyetem Gyöngyösi Főiskolai Karán környezetgazdálkodási és vadgazdálkodási szakirányban szerzett agrármérnöki diplomát 2002-ben, majd ezt követően a Nyugat-Magyarországi Egyetem Sopron Közgazdaságtudományi Karán vállalatgazdálkodási szakán mérnök-közgazdászi végzettségre tett szert 2005-ben.

Több évtizedes szakmai tapasztalatait a Bakonyerdő Zrt-nél, valamint a Kisalföldi Erdőgazdasági Zrt-nél szerezte. Műszaki vezetőként több éves tapasztalattal rendelkezik az erdőgazdálkodás mindhárom fő ágazata - a fahasználat, az erdőművelés és a vadgazdálkodás folyamatainak tervezésében, szervezésében, valamint az erdészeti és ágazati irányítás terén.

A vezérigazgató célkitűzésként jelölte meg a Kisalföldi Erdőgazdasági Zrt. vagyonkezelésében lévő erdőterületek fafaj és erdőállományi összetételének fejlesztését. A mag- és csemetetermesztés terén szükségesnek tartja, hogy az erdőgazdasági társaság képes legyen a körzetben gazdálkodók részéről felmerülő csemeteigény teljes biztosítására. Középtávú célja az erdőterületek megfelelő szintű és minőségű felújítása; szükségszerűnek ítéli meg a Hanságban a csatornarendszer állandó felújítását, hogy a vízborítás minél kevésbé gátolja az erdőfelújítást, valamint új művelési eljárások bevezetését támogatja, amellyel az erdőfelújítás hatékonyabban végezhető. Kiemelt szerepet tulajdonít a térségi magánerdő gazdálkodókkal való szorosabb és folyamatos együttműködés kialakításának. További célként jelölte meg a vadgazdálkodás terén a vadkár mértékének csökkentését, valamint a fafeldolgozás a termékskála szélesítését, a magasabb szintű feldolgozottság biztosítását.

Forrás: Agro Napló