íjászatJúnius közepén a szerbiai Kelebijában rendezték meg Szerbia Állami Íjász Bajnokságát. A rangos versenyen a szekszárdi Alisca Nyilai Íjász Egyesületet három taggal képviseltette magát, rajtuk kívül a Pécsi EAC és a Szegedi UTC lövői versenyeztek a nagy melegben. A kitűnően szervezett, jó hangulatú versenyt a nemzetközi szabálykönyv iránymutatásai alapján bonyolították le. A szekszárdi Nagy Lászlóné számszeríj, Balogh László barebow, Heberling Henrik pedig a tradicionális kategóriában nyert aranyérmet. A magyarok végül 12 éremmel zárták a viadalt. Az aliscások csigás vadász csapata Csákváron az ötven célos maratonon indult. A 23 kilométer hosszúságú pálya a Vértes sziklái között volt kijelölve. A csapatok átlag öt-hat órát kúsztak, lőttek. A gumihabból készült, három dimenziós állatokra zajló vadászat végül meglehetősen eredményesnek bizonyult a Tolna megyei indulók számára: ifj. Bóka László megnyerte a csigás szkópos, édesapja id. Bóka László a három dimenziós vadász, Péterbencze István pedig a barebow kategória győztese lett. Huszár Zoltán és Darabos András a középmezőnyben végzett. Előző éjjel éjszakai versenyt vívtak a résztvevők: Darabos András a 13., Wilhelm Gábor 15., Gál Norbert a 16. helyen végzett a vesszőgyilkos pályán.

Forrás: Tolnai Népújság