A Budakeszi Vadaspark Nonprofit Kft. és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület együttműködésével létrejött Magyarország első kalandparkba épített tanösvénye.


A Budakeszi Vadaspark célja, hogy bemutassa a Magyarországon őshonos és a Kárpát-medencébe betelepült élővilágot. A minket körülvevő természeti értékek bemutatásának leghatékonyabb módja, ha játszva találkozhatnak a látogatók az ismeretekkel. Így fogalmazódott meg a gondolat, hogy a Budakeszi Kalandpark pályáit megtöltsük játékost tartalommal, így nem csak egy aktív élménnyel, hanem hasznos tudással is gazdagodnak a kalandpark vendégei.
 

A két tanösvény célja a madárbarát eszközök bemutatása, valamint a fatörzsek és lombkoronák élővilágának megismertetése. A kisebbek a Kalandpark B pályáján haladva megismerkedhetnek Pele Pali történetével, a nagyobbak pedig a D pályán tudhatnak meg rengeteg érdekességet a madarak világából. Így nem csak ügyességüket próbálhatják ki, de játszva tanulhatnak a hazánkban élő madarakról, és fafajtákról is. A két tanösvény összesen 23 madárfajról és 3 hazánkban élő pelefajról nyújt információkat, szemléltetve 8 mesterséges költőládát is.

Pele pálya (140 cm alatti gyerekeknek):

–          Pele Pali történetén keresztül mutatjuk be a gyerekeknek a madarak fészkelési szokásait

–          a pelék ügyességével másznak a gyerekek a pályán és követik Pele Pali útját, aki új otthont keres magának

–          a pálya nem csak a gyerekek mászó technikáját erősíti, hanem a játékos feladatok révén fejleszti a figyelmüket és bővíti az ismeretüket

Sólyom pálya (nagyobbaknak, felnőtteknek):

–          15 tábla vezeti be a kalandozókat a madarak rejtett világába

–          elgondolkodtató és érdekes kérdésekre kereshetjük a választ minden egyes állomáson

–          megtapasztalhatjuk, hogy milyen lehet a madarak élete a lombkorona magasságában, „madártávlatból” tekinthetünk az alattunk lévőkre

–          feltárja előttünk a madarak világát és a figyelmünket a körülöttünk lévő tollas barátainkra irányítja.

Meg tudod mondani, mekkora egy nagy tarkaharkály nyelve? Láttál már madarat szitálni? Tudtad, hogy a somból finom lekvárt is lehet készíteni? Vajon honnan kapta a nevét a macskabagoly? Hány évig él egy sarki csér? Ha szeretnél választ találni ezekre és még sok hasonló érdekes kérdésre, akkor gyere és járd végig a Kalandpark különleges tanösvényeit!

Forrás: Pilisi Parkerdő Zrt.