Miért pont hét? Azért, mert a számmisztikusok szerint a hetes szerencsés, sőt „boldog” számnak minősül. De gyakori a vallásban, a népmesékben is. Gondoljunk csak a hét szentségre, a hét főbűnre, a hét vezérre, a hét törpére, a világ hét csodájára, a hét mesterlövészre.
Sok vadásznak a várva várt pillanat: április 15., hiszen ekkor kezdődik az őzbakvadászat. Előttem már számtalan író, vadász, újságíró milliószor leírta ennek a szenvedélynek történetét, élményét és a velejáró nehézségeit.
A vadgazdálkodás és a vadbiológiai tudományos kutatások képviselői ültek össze Baranyában, hogy az aktuális kihívásokról és a legfrissebb kutatási eredményekről tárgyaljanak
Világszerte megváltozott a vadgazdálkodás gyakorlata. Növekszik a mezei és az erdei vadkár, invazív vadfajok jelentek meg, nemcsak nálunk, hanem más országokban is és állatbetegségek kontinenseket fertőznek meg.
A golyós puskák karbantartását,többed magammal szerintem igen jól elkezdtük kivesézni. Remélem, lassan elérkezik az a korszak, amikor már mindenki komolyan veszi ezt az igen fontos feladatot. De felvetődik a kérdés, hogy mi a helyzet a sörétes fegyverekkel?
Fejér megyében, Tordas-Gyúró határában, az Őzbak vadásztársaság területén tollaskártevő-gyérítésen vett részt Bérces János,jó barátjával Sztojka Jánossal, akivel egy leskunyhó mellett egyedi műzsigert helyeztek ki. A műzsiger a havas tájban mágnesként vonzotta a dolmányos varjakat és szarkákat.
A legutóbbi írásomat egy általam fontosnak tartott jelmondattal zártam, amit adoptálok a mostani elmélkedésembe is. Sokunk életében kiemelkedő fontossággal bír a liba vadászata, de köztük is akad megszállott, már-már mindent ennek alárendelő vadásztárs.
– Színes programkínálat a Sólyomfalvi Vigasságon, – Kihelyezett őztrófea-bírálat Veszprém megyében, – Vadgazdálkodási konferencia az Országos Vadásznapon – A Simontornyai Vár múltja és jelene, – Erdő Ernő bácsi meséi – A barcogás, – Vadvilág – Lecsengő gímszarvasbőgés, induló dámbarcogás